Gesbey
EN

Rüzgar türbini kulesi üretimi sektöründe Türkiye’nin ilk Ar-Ge Merkezi olan Gesbey Ar-Ge Merkezi Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 12 Haziran 2019 tarihinde 5746 Sayılı Kanun kapsamında tescillendi.

Genç ve dinamik araştırmacı ve teknisyenlerden oluşan kadrosuyla Gesbey Ar-Ge Merkezi aşağıda yer alan temel çalışma alanlarında faaliyet göstermektedir:  

  1. Rüzgar kulesi imalatı için şekillendirme prosesleri
  2. Birleştirme işlemleri için gerekli olan teçhizatlarının tasarımı ve imalatları
  3. Yalın üretim amaçlı proses tasarımı, sanayi dönüşüm projeleri
  4. Yeni teknoloji entegrasyon çalışmaları
  5. Alanında ileri teknoloji geliştirecek uzman kadroların yetiştirilmesi ile ilgili faaliyetler

Ar-Ge Projeleri

Rüzgar kulesi imalat süreçlerinde katma değer ve verimlilik artışı sağlayan yenilikçi teçhizat ve ekipman projelerinde patent çalışmaları yürütülmektedir.

Müşteri İşbirlikleri

Ar‐Ge fikirlerinin ilgili kurum ve kişilerle sürekli iletişim halinde olunması durumunda verimliliğin ortaya çıktığının bilincinde olan Gesbey Ar-Ge Merkezi müşterileri ile ortaklı çalışmalar gerçekleştirmektir. Tecrübesi ve bilgi birikimi ile know‐how’ı önemli bir aşamaya gelen Gesbey müşterileri ile co‐designer olabilmeyi hedeflemektedir.

Üniversite-Sanayi İşbirlikleri

Üniversite‐sanayi işbirliklerini artırma hedefiyle Ar-Ge merkezi personeline yüksek lisans ve doktora teşvik edilmekte olup, üniversiteler ve öğretim üyeleri ile olan Ar‐Ge işbirliklerini artırmaya yönelik çalışmalarda bulunulmaktadır. Bunun yanı sıra; seminer, sempozyum ve kongrelere katılımlar, ulusal ve uluslararası veri tabanlarında makaleler yayınlanması hedeflenmektedir.