Gesbey
EN

Beyçelik Holding ve İspanyol Gestamp Wind Steel ortaklığı ile 2010 yılında kurulan Gesbey Enerji Türbini Kule Üretim San. ve Tic. A.Ş. rüzgar türbini kule üretimi alanında Bandırma Organize Sanayi Bölgesinde toplam 94.500 bin metrekarelik üretim tesisinde faaliyetlerini sürdürmektedir. Türkiye’de en yüksek kapasitede rüzgar türbin kule üretimi gerçekleştiren Gesbey’in yılda 320 adet kule üretim kapasitesi bulunmaktadır. Ağustos 2011 de seri üretime başladığı tarihten günümüze kadar 1,6 MW – 4,5 MW güce ve 76 m – 120 m arasında uzunluğa sahip 95 farklı tipte rüzgar türbini kulesinin imalatını gerçekleştirmiştir.

Gesbey, ürünlerini yüzde 50 oranında Türkiye pazarı başta olmak üzere; Almanya, Belçika, Brezilya, Fransa, İspanya, İtalya, Kazakistan, Romanya, Polonya, Ukrayna ve Yunanistan gibi ülkelere ihraç etmektedir.

Gesbey, 2019 yılının haziran ayında kurduğu Ar-Ge Merkezi’nde kule dizaynı yapımı için çalışmalar yürütmektedir. Bu özelliği ile rüzgar türbini kule dizaynı yapabilen türbin kule imalat firması olarak Türkiye’de ve dünyada nadir örneklerden birisidir.

Misyonumuz

Gelecek nesillere temiz ve yasanabilir bir dünya bırakabilmek adına, doğalkaynaklarımızın bilinçli tüketimi ve çevre tahribatının önlenebilmesini amaçedinerek; Yenilenebilir Enerjinin kullanımının yaygınlastırılması gerektiğineinanıyor, bu misyonla tüm çalısanlarımız, paydaslarımız ve tedarikçilerimiz ilebirlikte çevreci bir ürün üretebilmek üzere faaliyetlerimizi gerçeklestiriyoruz.

Vizyonumuz

Yenilikçi, akılcı, ilkeli ve sorumlu yaklasımımızla sektörünün en yüksekpazar payına sahip lider firmalarından olmaktır. Çalısanları, paydasları vetedarikçileriyle birlikte büyümeyi, kârlılığını ve verimliğini arttırmayı ana hedefiolarak belirlemistir.Bu ilkeler doğrultusunda, bugün ve gelecekte yasalara, etikkurallara uygun davranan, çevre ve doğaya önem veren, insan kaynağını,güvenliğini ve sağlığını ön planda tutarak dikkatle değerlendiren, kendisini herzaman gelistirerek diğer grup sirketlerine örnek bir kurulus olmaktır.