Gesbey
EN

EĞİTİM

Gesbey faaliyette bulunduğu Balıkesir Gönen’de topluma katkı sağlamak amacıyla eğitim alanında Gönen Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile çeşitli projeler gerçekleştiriyor. Gesbey bu kapsamda bölgedeki Meslek Yüksek Okullarına ve Meslek Liselerine düzenli olarak gerçekleştirdiği ziyaretlerde öğrencilere teknik ve mesleki konularda uygulamalı eğitimler ve seminerler düzenliyor. Bunun yanı sıra gençlerin sanayiyi tanıması ve gelecekte meslek seçimleri konusunda rehberlik etmek amacıyla öğrencileri fabrikasında ağırlayarak iş güvenliği ve mesleki bilgilendirme sunumları ile saha gezileri gerçekleştiriyor. 

Gesbey, eğitime katkı kapsamında ayrıca Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme Projesi kapsamında yürütülen “Gönen Okuyor” projesine kitap bağışıyla destek olarak okullarda bulunan kütüphanelerin zenginleştirilmesine katkı sağladı. 

GÖNÜLÜLÜK

Türk Kızılayı Kan Bağışı

Kızılay Balıkesir İl Müdürlüğü ile gerçekleştiren işbirliği kapsamında 2014 yılından bu yana Gesbey çalışanları gönüllü olarak her yıl iki defa düzenli Kızılay’a kan bağışında bulunmaktadır. 

Gönen Sarıköy Çok Programlı Anadolu Lisesi 

Gesbey, çalışanları ile birlikte Gönen Sarıköy Çok Programlı Anadolu Lisesi’nin dersliklerin bulunduğu ana bina ve sosyal alanlarının boyanmasına gönüllü olarak destek oldu. İki hafta süren çalışmalar sonucunda okulun idari binasının yanı sıra voleybol sahasının zemini, bankları, kaldırım taşları ve okul çevresindeki tüm demir parmaklıklar, okulun içerisinde bulunan uygulama atölyesinin zemin çizgileri, atölye masaları ve kapıları da boyandı.

SPONSORLUK                                                                                                           

Bilişim Fuarı Sponsorluğu

Gesbey Gönen’de TUBİTAK tarafından düzenlenen lise ve ortaokul yarışmalarında dereceye giren projelerin sergilendiği Bilişim Şenliği’nin 2016-2017 yıllarında sponsorları arasında yer aldı.   

8. Türkiye Rüzgar Enerjisi Kongresi

Gesbey Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği’nin 5-6 Kasım 2019 tarihlerinde düzenlediği 8. Türkiye Rüzgar Enerjisi (TÜREK) Kongresi’nin sponsorları arasında yer aldı. Sektör yöneticileri için önemli bir buluşma noktası olan Kongrede sektörün sorunları, potansiyeli ve gelecek dönem beklentileri masaya yatırıldı.